Bina Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Bu yazımızda bina dış cephe mantolama fiyatları, mantolama m2 fiyatı, bina mantolama fiyatları neye göre değişir? Cephe mantolama fiyatı ile ilgili bilgiler yer alır.

Bina mantolama sistemleri, bugün Avrupa’da artan enerji ihtiyacını karşılamak ve bir nebze de olsa tasarruf etmek amacıyla kullanılan yapı inşa sistemlerinden birisidir. Bina mantolama da temel prensip, yapının içten ve dıştan ısı alışverişini kesmek daha açık bir ifade ile ısı kaybını önlemektir. Bu şekilde yapılan uygulamalarda büyük oranda geri dönüş alınırken yüksek miktarda tasarruf sağlanmaktadır.

Bina Mantolama Fiyatları, Bina Mantolama Fiyatı, Cephe Mantolama Fiyatları, Bina Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Bina mantolama fiyatları ise ilk bakışta birçok kişiye yüksek, maliyetli ve gereksiz bir uygulamanın getirdiği ekstra külfet olarak görülmektedir. Ancak yıl içerisinde ısınma vb amaçlar ile harcanan paralar göz önüne getirildiğinde bina mantolama fiyatlarının sanılanın aksine çok da yüksek olmadığı görülecektir.

Bina mantolama fiyatları aşağıda yer alan kriterlere göre değişiklik göstermektedir.

1) Yapının büyüklüğü,

2) Mantolamada kullanılacak malzemelerin kalitesi,

3) Binanın yaşı ve binada mantolama öncesi bulunan ve onarılan eksiklikler.

4) Bölgelere göre işçilik ücretleri.

5) Malzemelerin garantili ya da toplama olup olmadığı.

Evet, yukarıda yer alan faktörler etkisinde bina mantolama fiyatları değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir rakam vermek gerekirse, m2 fiyatı 30-50 TL arasında değişiklik gösterir. Bina yalıtımında ise dairelerin genişliğine göre ortalama maliyet 2-5 bin TL arasında değişmektedir.

Benzer konular: