Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama binaların duvar kolon kiriş gibi kısımlarının polistren levhalar ile kapatılmasına verilen isimdir. Bir tür ısı yalıtımı olarak bilinmektedir. Dışarıda ki hava ile içerde ki havanın birbiri ile karışmasını engellemek amacı ile kullanılmaktadır. Çok çeşitli yöntemler ile yapılmaktadır. Bu mantolama sistemi sayesin de bir çok yönden tasarruf sağlanmaktadır. Bu yüzden günümüz de son zamanlar da bir çok insan tarafından tercih edilen ve çok kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir.

Dış Cephe Mantolama

Çeşitli yöntem ve malzemeler kullanılarak yapılan bu dış cephe mantolama işlemi bir mantolama firması tarafından artık hemen hemen her yapının duvarlarına ve daha bir çok çeşitli yerlerin de kullanılmaktadır. Dış cephe mantolama sayesin de hem ev ekonomisine hem de Ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanmaktadır. Ayrıca doğaya faydası da oldukça büyüktür. Aynı zaman da insanlar için yaşam kolaylığı sağlayarak yaşam kalitelerinin yükselmesini sağlamaktadırlar.

Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Mantolama Malzemeleri, Dış Cephe Mantolama Fiyatları, Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır, Dış Cephe Mantolama Sistemleri

Dış cephe mantolamaısı izolasyonu ekonomisi hemen hemen her ülke de uygulanması zorunlu hale getirilmiştir. Ayrıca bu durum genel olarak kanunlar ile de savunulmuştur. Mantolama olarak bilinen dış cephe yalıtım sistemi genel olarak Avrupa ülkelerin de kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemiz olan Türkiye’ye en son olarak gelen bir yöntem olduğu için diğer ülkelere göre çok fazla bir gelişme kayıt edilememiştir ancak Elde olan imkanlar ile bile çok kaliteli işler yapılmaktadır.

Dış Cephe Mantolama

Dış cephe mantolamayı genel olarak kelime anlamı ile basit bir şekil de ifade edecek olur isek yapıların dış kısımlarının hava giriş çıkışını önlemek amacı ile polistren plakalar ile kapatılmasına denilmektedir. Ayrıca yapılan bu ısı yalıtımları dış cephe mantolama olarak işleme konulduğu zaman binaların ısı yalıtımlarını sağlamak ile birlikte aynı zaman da nem rutubet6 gibi olumsuz durumlardan zarar görmesini önlemektedir. Dış cephe mantolama işlemi bütün yeni yapılan binalar da zorunlu olarak uygulanmaya başlamıştır. Eski yalıtımı bulunmayan binalar da ise daha sonradan isteğe ve arzuya göre dilenildiği gibi yapılmaktadır. Dış cephe mantolama işlemleri çok farklı şekillerde yapılmaktadır. Ayrıca fiyatlar yine değişkenlik göstermektedir. Bunun asıl nedeni ise kullanılmakta olan malzemelerin markalarına ve kalitelerine göre isteğe göre belirli durumlar da farklılık gösterebilmesidir.

Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Mantolama Malzemeleri, Dış Cephe Mantolama Fiyatları, Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır, Dış Cephe Mantolama Sistemleri

Benzer konular:

 • Ankara Mantolama Firmaları

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Mantolamada XPS mi EPS mi? Mantolamada En İyi Malzeme Hangisi

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Dış Cephe İzolasyon Malzemeleri

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Mantolama Malzemeleri

  sponsorlu bağlantılar