Mantolama Fiyatları Hakkında Bilgi

Mantolama genel olarak ifade edecek olur isek binaların dışında uygulanan her türlü ısı yalıtım işlemlerine verilen addır. İçerde ve dışarı da oluşmuş durumda bulunan ısı alış verişinin giriş çıkışını engelleyen bir uygulamadır. Daha geniş bir şekil de ifade edecek olur isek yazın içeride bulunan serin havanın dışarı çıkmasını engellemek ile kalmayıp aynı zaman da kışın dışarı da oluşan soğuk havanın içeriye girmesine de engel olmaktadır. Bu saye de hem kullanım kolaylığı sağlar iken hem de bir çok yönden tasarruf yapmanızı sağlamaktadır. Böyle olumlu bir durum oluşması ile birlikte bir çok kişi mantolama yöntemini tercih ederek kullanmaya başlamıştır.

Mantolama yöntemlerine kullanılan malzemeye ve uygulanacak olan alana göre fiyat bakımından çeşitli farklılıklar göstermektedir. Mantolama fiyatları için teklif alınır iken ilk olarak mantolama işlemi yapacak olan firmanın geçmişi hatta bu işlemi yapacak tasarlayacak olan kişiler göz önün de bulundurulmalıdır. Daha sonra mantolama işlemi için kullanılan bir çok malzeme arasından sizin için en uygun olanını belirlemek ve fiyatların tartışılması gerekmektedir. Mantolama işlemi çok hassas ve detayları çok fazla olan bir işlemdir.  Bunun için mantolama işlemi yaptırmaya kesin olarak karar verdiğimiz zaman çok detaylı ve kapsamlı bir araştırma yapmak işlemin en iyi şekil de son bulması için gereklidir. Mantolama fiyatları hakkında net bir fiyat vermek çok yanlış olacaktır. Çünkü belirlenen ölçütler ve istekler her seferin de birbirleri ile aynı olmak zorun da değildir. Bu durum mümkün olmamaktadır.

Mantolama işlemlerinin tek bir uygulama alanı bulundurmadığını da çok iyi bilmek gerekir. Bir çok yöntem ile yapılmakta olan mantolama işlemleri yapılmaktadır. Bunun için çok çeşitli ürünler kullanılmaktadır. Bunun için tek bir fiyat vermek oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Ancak mantolama fiyatları hakkın da genel bir araştırma yaptığımız zaman ortalama bir fiyat verebiliriz. Yapmış olduğumuz genel bir araştırma sonucu ortaya çıkardığımız ortalama fiyatlar genel olarak 25 ile 40 arasında değişen fiyatlar ile ifade edilmektedir. Bu belirtmiş olduğumuz fiyatlandırma metre kare başına ifade edilen rakamlardır. Bu rakamların kendi arasın da değişmesi kullanılan marka ve ürüne göre değişmektedir. Bu rakamları çeşitli artı isteklerimize göre artırabilmek tabi ki mümkündür.

Benzer konular:

 • Ankara Mantolama Firmaları

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Mantolamada XPS mi EPS mi? Mantolamada En İyi Malzeme Hangisi

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Dış Cephe İzolasyon Malzemeleri

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Dış Cephe Mantolama

  sponsorlu bağlantılar