Mantolama Sistemleri

Türkiye’de elektrik, kömür ve doğal gazın her geçen gün zamlandığını biliyoruz. Bu durum insanları tasarrufa yöneltiyor. Ancak, soğuk kış günlerinde tasarruf yapmak imkansız. Evlerinde sıcak ve rahat bir yaşam için ısı cihazlarını yüksek ayarda çalıştırıyoruz. Fakat, yinede evimizde istediğimiz sıcaklığı yakalayamıyoruz.

Özellikle eski yıllarda inşa edilmiş olan evlerin ısınma sorunu bir türlü son bulmaz. Yeni evlerde de  durum pek farklı değil. Yalıtımsız her bina iklimsel şartlardan etkileniyor. Isıtma cihazlarını istediğiniz kadar kullanın yinede eviniz ısınmıyor.

Binanızda yalıtım sağlamadığınız sürece zararda sayılırsınız. Mantolama sistemi sayesinde ısı kayıpları büyük oranda azalır. Eviniz daha çabuk ısınarak daha sıcak kalır. Isınmak için harcamış olduğunuz bütçeden %50 ‘lere varan oranda tasarruf sağlamış olursunuz. Eviniz kışın soğuktan, yazın sıcaktan korunur. Ayrıca ısı yalıtımı binanızı korur. Isı yalıtımı sayesinde rutubet ve yoğunlaşma gibi olaylar engellenir. Ani sıcaklık farklılıklarından oluşan çatlama ve yıpranmalar önlenir. İç ve dış cepheler korunur ve onarım masrafları en aza iner. Mantolama sistemi sayesinde betonarme kısımlar dayanıklılığını korur ve eviniz depreme karşı daha dayanıklı olur.

Mantolama sistemine vereceğiniz ücretin yanında kazandıklarınız saymakla bitmez. Ancak, henüz tam olarak benimsenmemiş olan bu sisteme yatırım yapmak yerine ısıtma cihazlarına daha fazla yüklenerek ısınmaya çalışıyoruz. Halbuki her evde mantolama sistemini kullanmış olsa daha az enerji ile daha çabuk ısınabileceksiniz. Bu sayede her ay gelen kabarık faturalardan kurtulmuş olacaksınız.

Konforlu, rutubetsiz ve sağlıklı bir yaşam için ısı yalıtımını tercih etmenizi tavsiye ederim. Mantolama binanıza ve geleceğinize yapacağınız bütçesi ufak ama önemi büyük bir yatırım olacaktır.

Benzer konular:

 • Ankara Mantolama Firmaları

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Mantolamada XPS mi EPS mi? Mantolamada En İyi Malzeme Hangisi

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Dış Cephe İzolasyon Malzemeleri

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Dış Cephe Mantolama

  sponsorlu bağlantılar