Mantolama

Mantolama ile amaç mevcuttaki ısıyı sabit tutabilmektir. Sadece kışın içerideki sıcak havanın sabit tutulması anlamına gelmez. Aynı zamanda yaz aylarında da içerideki soğuk havanın dışarı çıkmasına engel olur ve iç kısımların ısı kaybını azaltır.

Mantolama uygulanan evlerde; ısıtma ve soğutma sistemleri için ödenen faturaları önemli bir miktarda azaltmaktadır. Cihazların sarf ettikleri enerji,dış cephe mantolama sistemleri ile %50 azaltılabilmektedir. Çünkü içeri de bulunan ısı Mantolama sayesinde dışarıya çıkmaz. Mantolama sağlıklı ve nefes alan bina fiziğine uygun bir dış cephe sunar. Mantolama dış cepheye komple sardığı için tüm ısı kaçaklarını önler. Mantolama yoğunlaşmayı dış tarafta tutarak nemi ve rutubeti engeller. Böylece rutubetsiz homojen ısı dağılımına sahip bir konfor yaşatır. Tüm bunların sonucunda daha az yakıt kullanılacağı için;mantolama hava kirliliğinin de önüne geçer.

Dış cephe mantolama için teknik verilere uygun olan ve olmayan çok çeşitli ürünleri bulmanız mümkün. Mantolama uygulamasından maksimum derecede fayda sağlamak için ürün kalitesi teknik değerleri üstün malzemelere ek olarak Uygulamanın da hassas yapılması gerekmektedir. Ürün ve uygulamanın birleşmesi sonucunda Mantolama tam performans ile çalışacak size konforlu ve sağlıklı bir mekan oluşturacaktır.


Benzer konular:

 • Ankara Mantolama Firmaları

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Mantolamada XPS mi EPS mi? Mantolamada En İyi Malzeme Hangisi

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Dış Cephe İzolasyon Malzemeleri

  sponsorlu bağlantılar


   

 • Dış Cephe Mantolama

  sponsorlu bağlantılar